Yes or No

  • 102 min
  • Komedie, Romance
  • 16. prosince 2010 (Thajsko)
trailer
7.1 / 10

Příběh

     Studentka Pie (Sushar Manaying) se právě nastěhovala do nového pokoje na koleji a očekává svoji novou spolubydlící. Když ji však poprvé uvidí, splete si ji s chlapcem. Kim (Supanart Jittaleela) totiž nosí chlapecké oblečení, má krátký účes a vůbec nevypadá jako běžná dívka. Když ji ale pod nohama proběhne šváb, před kterým začne s jekotem utíkat, pochopí Pai že Kim je tomboy. To je však přesně typ člověka, kterého Pai nesnáší a když je její žádost o přestěhování zamítnuta, rozdělí pokoj na dvě poloviny hranicí, kterou Kim nesmí překročit. Brzy však poznává, že Kim není až tak špatná, jak si myslela, a začíná se podvolovat tomu, že by se s ní spřátelila.

 

Obsazení & Postavy

Sushar Manaying (Pie), Supanart Jittaleela (Kim), Arisara Thongborisut (Jane)

 

Zajímavosti…

  • První thajský film věnující se lesbickým vztahům. Když režisérka Saratsawadee Wongsomphet přišla s námětem, byla odmítnuta v několika filmových studiích, protože jim přišel nechutný. Po pěti letech shánění financí tedy film natočila nezávisle a sklidila velký úspěch.
  • Suppanad Jittaleela (hraje Kim) je lesba i ve skutečnosti, a je první homosexuální herečka, která dostala hlavní roli v thajském filmu.

 

Titulky k filmu

   Yes or No (2010) - CZ titulky