Things You Can Tell Just by Looking at Her

  • 109 min
  • Drama, Romance
  • 4. října 2000 (USA)
trailer
6.5 / 10

Příběh

     Pět volně propojených komorních příběhů rozdílných žen a jejich potýkání se s životními problémy. Po prologu, ve kterém přijíždí losangeleská policie k případu sebevraždy hispánky Carmen, začíná první příběh, “To je Dr. Keenerová”, který vypráví o svobodné doktorce Elaine Keener (Glenn Close), která se stará o starou invalidní matku, stále nemůže najít toho pravého partnera a trápí se pocitem vlastní samoty. Jednoho dne si pozve domů kartářku Christine Taylor v naději, že jí to pomůže najít smysl života, který jí dosud uniká. Svěří se jí se svými pocity osamělosti a také se jí svěří se svou touhou po vztahu s jistým mladým mužem. Christine, na které je vidět, že má zrovna také život plný vážných starostí, sice z tarokových karet vyčte, že Elaine čeká vztah s mladším mužem, nebude to však ten, kterého má Elaine na mysli.

      Hrdinkou druhé povídky “Fantazie o Rebece” je úspěšná manažerka banky Rebecca (Holly Hunter), která má milostný poměr se ženatým Robertem. Když zjistí, že je těhotná a milenec ji chladně odbude s tím, že se má o “problém” postarat sama, dostane její spokojená sebedůvěra první vážnou trhlinu. Ty další přijdou poté co se impulsivně vyspí se svým kolegou Walterem, aby si ověřila nelichotivý názor bezdomovkyně, se kterou se před časem náhodou setkala před bankou. Se zcela novým pohledem na život se nakonec Rebecca rozhodne před interrupcí navštívit ordinaci dr. Keenerové.

     Třetí příběh “Někdo pro Rose” vypráví o svobodné matce Rose (Kathy Baker), učitelce a spisovatelce dětských knih, která vychovává svého dospívajícího syna a uvědomuje si, že nemá čas na žádný společenský život. Náhodou se seznámí se svým novým sousedem, trpaslíkem Albertem, který pracuje na klinice dr. Keenerové. Překvapivě dobře si s ním rozumí a pak ke svému překvapení zjistí, že ji přitahuje a zamilovala se do něj. Neméně rozpaků jí způsobí zjištění, že její syn je mnohem víc aktivní pokud jde o sex, než se domnívala a dokonce víc než ona sama.

 

      Čtvrtá povídka “Dobrou noc, Lilly, dobrou noc, Christine” představuje Christine (Calista Flockhart) jako kartářku, která bojuje s vlastním žalem a depresí zatímco pečuje o svoji lesbickou přítelkyni Lilly (Valeria Golino), která umírá na rakovinu.

 

     Poslední příběh “Láska čeká na Kathy” se vrací k prologu, jeho hrdinkou je totiž policejní vyšetřovatelka Kathy (Amy Brenneman), která byla pověřena vyšetřováním sebevraždy hispánky Carmen, která byla kdysi její spolužačkou na střední škole a život si vzala kvůli osamělosti, se kterou se nedokázala vyrovnat. Kathy se oddaně stará o svou pohlednou slepou sestru Carol, (Cameron Diaz) která žije mnohem rušnějším společenským životem než ona, a stále častěji se ptá sama sebe, zda vůbec bude někdy mít vlastní život. Ve hře je přitom sympatický soudní lékař, který ji už dlouho přitahuje.

 

Obsazení & Postavy

Glenn Close (Dr. Elaine Keener), Cameron Diaz (Carol), Calista Flockhart (Christine Taylor), Kathy Baker (Rose), Amy Brenneman (Kathy), Valeria Golin (Lilly), Holly Hunter (Rebecca)…

 

Titulky k filmu

   Things You Can Tell Just by Looking at Her (2000) - CZ titulky

Fotografie