Mädchen in Uniform

  • 91 min
  • Drama
  • 5. listopad 1958 (Západní Německo, Francie)
trailer
7.2 / 10

Příběh

     Příběh mladičké Manuely von Meinhardis (Romy Schneider) se odehrává v roce 1910 v internátu pro dívky z lepších rodin, kam Manuela přichází po smrti své milované matky. Těžko snáší přísná pravidla internátu a strohý, až vojenský přístup vychovatelek. Pochopení nachází až u slečny von Bernburg (Lili Parmer), která se snaží své žačce pomoci a alespoň částečně ji nahradit mateřskou lásku, která Manuele tolik chybí. Manuela začne ke své učitelce cítit velkou náklonnost, která se později změní v zamilovanost. To má však pro obě ženy dramatické důsledky. 

     Režisér Géza von Radványi v tomto filmu velmi citlivým a vkusným způsobem zpracoval téma zakázané lásky, která vznikne mezi mladičkou svěřenkyní ústavu a její učitelkou.

 

Obsazení & Postavy

Lilli Palmer (Fraeulein Elisabeth von Bernburg), Romy Schneider (Manuela von Meinhardis), Therese Giehse (Headmistress), Margaret Jahnen (Miss Evans), Blandine Ebinger (Fräulein von Racket), Adelheid Seeck (Princess), Gina Albert (Marga), Sabine Sinjen (Ilse von Westhagen), Christine Kaufmann (Mia), Danik Patisson (Alexandra von Treskow)…

 

Ocenění

1958 - Géza von Radványi (Zlatý Medvěd za nejlepší film)

Berlinale IFF (1958)

 

Titulky k filmu

  Mädchen in Uniform (1958) - CZ titulky

Fotografie


You must be logged in to post a comment.