Mädchen in Uniform

  • 87 min
  • Drama, Romance
  • 27. listopadu 1931 (Německo)
trailer
7.8 / 10

Příběh

     Sirotek Manuela von Meinhardis (Hertha Thiele) se po smrti své matky dostává do internátní školy, kde panují přísné konzervativní poměry. Platonicky se zamiluje do mladé vychovatelky Elizabeth von Bernburg (Dorothea Wieck), která jako jedna z mála prosazuje upřímný a přátelský přístup k dětem. Manuela se v podnapilém stavu ke své lásce veřejně přizná na školním večírku, za což následují ze strany školního vedení tvrdé postihy, které dovedou dívku až k pokusu o sebevraždu.

 

Obsazení & Postavy

Hertha Thiele (Manuela von Meinhardis), Dorothea Wieck (Frl. von Bernburg), Emilia Unda (Oberin des Stifts), Gertrud de Lalsky (Exzellenz von Ehrenhardt – Manuelas Tante) …

 

Zajímavosti…

     Filmový debut Leontine Saganové Děvčata v uniformě se zařadil k nejpozoruhodnějším německým titulům raných třicátých let. Tento film se jako jeden z vůbec prvních narativních filmů více či méně explicitně zabývá tématem homosexuality. Režisérka záhy po jeho dokončení emigrovala do Velké Británie a v dalších letech se věnovala převážně divadelní práci.

 

Ocenění

Venezia IFF (1932)

 

Titulky k filmu

  Mädchen in Uniform (1931) - CZ titulky

Fotografie