Gentleman Jack

  • 60 min
  • N/A
  • 22. dubna 2019 (Velká Británie)
trailer
7.3 / 10

Příběh

     Seriál Gentleman Jack vypráví příběh Anny Lister (Suranne Jones), zajištěné majitelky půdy z anglického Yorkshire, která proslula díky svým deníkům – dokumentují její lesbický vztah, exotické cesty i úsilí oprášit zašlou slávu chátrajícího sídla zděděného po předcích.
     V roce 1832, po letech ve znamení exotických cest a budování společenského renomé, se Anna Lister vrací do Halifaxu v Západním Yorkshire, odhodlaná zvrátit osud chátrajícího sídla Shibden Hall zděděného po předcích. Aby oprášila jeho zašlou slávu, musí znovu otevřít své uhelné doly a dobře se provdat. Tohle ale není jen další “regentská romance”. Charismatická, cílevědomá a náruživá Anne Lister – dáma od hlavy až k patě oděná v černé, která díky svému šarmu pronikla mezi společenskou smetánku – si nemá v úmyslu najít manžela. Aby zůstala sama sebou, plánuje si vzít ženu. A ne jen tak ledajakou – žena, za kterou se Anne Lister provdá, musí být opravdu bohatá.

Obsazení & Postavy

Suranne Jones (Anne Lister), Sophie Rundle (Ann Walker), Lydia Leonard (Marianna Lawton), Tom Lewis (Thomas Sowden), Jodhi May (Vere Hobart), Joe Armstrong (Samuel Washington), Amelia Bullmore (Eliza Priestley), Rosie Cavaliero (Elizabeth Cordingley), Gemma Whelan (Marian Lister), Gemma Jones (teta Anny Lister), Timothy West (Jeremy Lister)…

Zajímavosti…

  • Každá část Annina příběhu vychází z historických skutečností zachycených v jejích denících. Ty sestávají ze čtyř milionů slov a popisují ty nejintimnější detaily jejího života, kdysi ukryté pod tajným kódem, který byl nyní prolomen.
  • Seriál měl premiéru 22. dubna 2019 na televizní stanice HBO v USA a 19. května 2019 na televizní stanici BBC One ve Velké Británii.

 

Titulky k seriálu


 
Gentleman Jack S01E01 - CZ titulky
Gentleman Jack S01E02 - CZ titulky