Boys Don’t Cry

  • 118 min
  • Životopisný, Krimi, Drama, Romance
  • 31. března 2000 (USA)
trailer
7.6 / 10

Příběh

     Teena Brandon (Hilary Swank), děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana (Chloë Sevigny), která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu – policie totiž zatkne “Brandona” a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina – která vyrovná účty za “zrazenou Lanu” po svém.

 

Obsazení & Postavy

Hilary Swank (Brandon Teena), Chloë Sevigny (Lana Tisdel), Peter Sarsgaard (John Lotter), Brendan Sexton III (Tom Nissen), Alicia Goranson (Candace), Alison Folland (Kate), Jeannetta Arnette (Lana’s Mom), Rob Campbell (Brian), Matt McGrath (Lonny), Cheyenne Rushing (Nicole)…

 

Zajímavosti…

  • Film vznikl na základě skutečných událostí.
  • Neskutečně věrohodný herecký výkon Hilary Swank vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominoval film  Americká Krása.

 

Titulky k filmu

  Boys Don't Cry (2000) - CZ titulky

Fotografie