Až po uši

  • 35 min
  • Komedie, Romance
  • 2. listopadu 2014 (Česká republika)
trailer
7.5 / 10

Příběh

     Třináctidílný seriál, společnosti HBO Europe, v kterém se hlavní postavy vyprávění, milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích.

     Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit.

     Ústřední ženskou hrdinku – kreativní ředitelku reklamní agentury Šárku – hraje Aňa Geislerová. Zdrženlivého výtvarníka Jakuba, který původně pracuje v půjčovně lodiček a jízdních kol a časem se stane Šárčiným kolegou, zosobnil Jiří Havelka. Jakubovu vypočítavou partnerku Markétu ztvárnila Lenka Krobotová. Šárčinu matku – afektovanou herečku Carmen, jež trpí ztrátou popularity a svou dceru citově vydírá – hraje Jana Švandová. Dalším klíčovým párem jsou majitel autosalonu Milan (Hynek Čermák), který své ženě chronicky zahýbá, a jeho deprimovaná manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), jež po několika neúspěšných pokusech dát své manželství dohromady skončí v lesbickém vztahu se svou masérkou Lindou (Jana Kolesárová). Neméně důležitá je postava Zuzaniny kamarádky Emy (Anna Polívková), která neustále hledá na internetové seznamce muže, jemuž nevadí, že je ošklivá…

 

Obsazení & Postavy

Anna Polívková (Ema), Hynek Čermák (Milan), Jitka Čvancarová (Zuzana), Jana Kolesárová (Linda), Anna Geislerová (Šárka), Jaromír Hanzlík (Jiří), Jiří Havelka (Jakub), Radek Holub (Karel), Lenka Krobotová (Markéta), Jana Švandová (Carmen)…

 

Zajímavosti…

  • Natáčení první série seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka této série padla v listopadu 2013.

Fotografie