eL Databáze

...brána nejen do světa lesbických filmů

FILMY

      V naší databázi (která je stále průběžně doplňována) se máte příležitost dozvědět informace,

které vám pomohou nastínit děje klasických lesbických filmů a seriálů, ale i filmů a seriálů,

které se lesbické tématiky netýkají přímo, či se jí týkají pouze okrajově. 

Po zhlédnutí filmů se můžete s ostatními podělit o váš názor na film a připsat k příslušnému filmu komentář.

Najdete zde informace o filmových představitelkách z těchto filmů, ale nejen to.

Najdete zde i informace o známých a úspěšných  ženách s lesbickou orientací.

3.9/5 (8 hodnocení )
Verbotene Liebe

Německo, 1995 - 2002

  • Žánr: Drama | Romance
  • Český název: Zakázaná láska
  • Délka dílu: 45 min. (27 min.)

Příběh

    TV seriál Verbotene Liebe (Zakázaná láska) německé veřejnoprávní televize ARD (Das Erste) se odehrává především v německém městě Düsseldorfu a v Kolíně nad Rýnem.

     Seriál Verbotene Liebe byl zpočátku inspirován australským seriálem Synové a dcery. Děj byl původně zaměřen na dvě základní rodiny: bohatou rodinu Anstettenů a rodinu Brandtnerů, kteří patří ke střední vrstvě. Přesněji řečeno se jednalo o příběh Jana Brandnera a Julie von Anstetten, dvou rozdílých lidí, kteří sebou byli vztájemně fascinováni, kteří se do sebe zamilovali a ani jeden z nich neznal skutečnost, že jsou dvojčata oddělené od rodičů. Je to příběh o zakázané lásce, který dal sérii její název.  V současné době se příběh hodně točí okolo rodiny Wolfů a aristokratického rodu Lahnsteinů.

      Další neméně důležitým znakem tohoto seriálu je, že vždy je jeden nebo více případů "zakázané lásky" ("Verbotene Liebe"), jako je homosexualita,  cizoložství.  Seriál je dobře známý pro jeho průkopnické postoje k  LGBT, představuje bisexualitu a homosexualitu jako normální, a homosexuální vztahy jako rovné heterosexuálních vztahů. Z tohoto důvodu, se seriál stal populární u gay a lesbického publika v Evropě i ve Spojených státech.

     V seriálu nezůstavají tabu ani otázky, jako jsou drogové závislosti, vraždy, znásilnění, sebevražda, cizoložství, homofobie, incest, alkoholismus, zneužívání drog, schizofrenie, HIV, potrat, únos.

Zajímavosti...

     První díl tohoto seriálu byl odvysílán 2. ledna 1995. Jednotlivé díly byly původně dlouhé 24 minut a vysílaly se pětkrát týdně. 21.června 2011 byla délka jednotlivých dílu prodloužená na 45 minut. 23. ledna 2012 délka dlu opět zkrácena a to na 40 minut. Seriál senatáčí v Cologne-Ossendorf ateliérech Magic společnosti Media a venkovní scény a záběry pravidelně vznikají v okolí Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu. V lednu 2011, se seriál začal natáčet ve vysokém rozlišení.

TRAILER

williamhill bookmaker
Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill

Nepřehlédněte...